Pronađi svoj posao iz snova!

Filteri

Clear all filters

Industrija

Prikaži još

Lokacija

Prikaži još

Profesija – klasifikacija

Model rada

Nivo iskustva

Backend Engineer

On behalf of our client, an international IT company, Manpower BiH is looking for a candidate who will fill the position of: Backend Engineer

Key qualifications

Diverse proven track record in professional programming of at least 5 years

Demonstrated track record designing, building, and deploying highly scalable cloud-based architectures

Significant experience building APIs with OpenAPI or GraphQL

Significant experience with Java Spring

Experience in Reactive Java, scripting languages, JS frameworks, RDBMS (Oracle/MySQL), NoSQL (Cassandra) and Message queues (Kafka, SQS)

Experience using Kubernetes and related tools to debug, monitor and deploy applications

Ability to scope and estimate project requirements, and present technical concepts to non-technical audiences

Ability to drive a project from idea to implementation

Excellent time management, communication, decision-making, presentation and organization skills

Strong analytical capabilities for identifying and resolving engineering tradeoffs

The responsibilities include hands on coding, design, requirements elicitation & refinement, technical documentation, production support, unit testing, quality, performance.

Frontend Engineer

On behalf of our client, an international IT company, Manpower BiH is looking for a candidate who will fill the position of: Frontend  Engineer

BS degree in CS or related field

5+ years of of hands-on software engineering experience

Strong experience with JavaScript, Typescript, React

Knowledge of advanced CSS techniques

Knowledge of testing frameworks

Experience with common frontend-end tools (e.g. NPM, Webpack, etc.)

Experience with source control tools (e.g. Git)

Understanding backend interfaces (REST API, GraphQL)

Experience working in an agile environment is a plus

General usage and understanding of Docker and Kubernetes is a plus

General understanding and knowledge of popular Cloud Providers is a plus

Fluent in spoken and written English

Key responsibilities

Implementing quality and high performance solutions

Promoting the culture of excellence and quality within the team and organization

Writing well-designed, testable and efficient code

Building reusable components and libraries

Providing technical documentation, production support, and unit testing

Developing responsive, cross-browser compatible applications

Code reviews

Taking part in project scoping, planning, requirements elicitation, and refinement

Understanding business needs, requirements and prioritizing accordingly

Being open to new ideas and innovative frontend technologies

Work in a cross-functional team and with other teams across the organization

Support other team members by providing advice, coaching and educational opportunities

Promoting the culture of diversity

Plant Manager

Trenutno smo u potrazi za kandidatima koji će postati dio tima našeg klijenta, međunarodne kompanije u automobilskoj industriji sa sjedištem u Zenici. Oglas je otvoren za poziciju: Plant Manager

Opis posla:

Upravljanje pogonom
Organizacija, koordinacija, nadzor i praćenje izvršenja radova u proizvodnji
Preduzimanje mjera za pravovremeno i zakonito izvršavanje aktivnosti
Nadzor nad radom i izvršenjem zaposlenika
Pripremanje i vođenje sastanaka potrebnih za raspodjelu zadataka i praćenje trenutnih otvorenih tačaka
Izvještavanje upravi
Naručivanje i/ili odobravanje narudžbi za potrebne radne potrepštine
Predlaganje mjera za poboljšanje rada
Predlaganje usvajanja ili izmjena akata iz domena pogona
Praćenje evidencija rada i rezultata (prisutnost na poslu, kvalitet, produktivnost, otpisivanje…)
Doprinos odlučivanju zaposlenika u domenu proizvodnje, raspodjela na radna mjesta, prestanak rada kao i druga prava i obaveze zaposlenika
Podsticanje i provođenje komunikacije između različitih sjedišta kompanije, matične kompanije i sestrinskih kompanija
Rješavanje ključnih pitanja i trenutnih problema projekata
Preduzimanje mjera za određivanje toka procesa i njegovu pravovremenost
Preduzimanje mjera za utvrđivanje mogućih odgovornosti
Dokumentovanje procesa, analiza, mjera i rezultata projekata
Opća planiranja resursa proizvodnje, vremena, troškova i kvalitete, te organizacija i upravljanje timom za proizvodnju
Učešće u praćenju implementacije i nadgledanju rezultata inventara
Učešće u praćenju budžeta proizvodnje i težnja za smanjenjem troškova
Korištenje alata i resursa (hardver/softver) koje je kompanija stavila na raspolaganje

Profil kandidata:

VSS (Tehnološki/Mašinski profil kandidata)
Radno iskustvo na istim ili sličnim pozicijama minimalno 5 godina
Iskustvo u digitalizaciji i automatizaciji proizvodnog postrojenja
Poznavanje SAP-a i dobre engleske jezičke vještine
Orijentacija na rezultate – razumijevanje poslovnih principa

Inženjer za dizajn

Trenutno smo u potrazi za kandidatima koji će postati dio tima našeg klijenta, kompanije GMC grupa koja jedan od vodećih globalnih pružatelja instalacije automatiziranih skladišta, pametnih rješenja za skladištenje i regala modularnog dizanja.  Oglas je otvoren za poziciju: Inženjer za dizajn
Opis posla:

Dizajn, razvoj i projektovanje rješenja vezanih za portfolio kompanije (visokoregalna skladišta, elementi skladišta, mezanini, elementi konstrukcije, itd)
Razrada idejnih projekata, izrada nacrta, proračuna, konstruktivnih elemenata, opterećenja
Izrada projekta konstrukcije, proračun konstrukcije, veza, izrada izvještaja
Koordinacija na pripremi i izrada radioničke dokumentacije u saradnji sa TO proizvodnje i montaža;
Priprema BIM modela
Izrada ponuda, komunikacija sa klijentom, eksternim partnerima, kao i sa ostalim dijelovima; tehničkog ureda na kompletiranju složenih ponuda u predviđenim rokovima i zahtijevanim nivoom kvaliteta
Praćenje realizacije ugovora sa eksternim partnerima kompanije na istim ili sličnim poslovima
Saradnja sa projekt direktorima u slučaju potrebe nadzora, modifikacija i posjeta radilištima
Edukacija i usvajanje novih softverskih i ostalih alata u skladu sa strateškim pravcima kompanije
Razvoj novih komponenti složenih ponuda u cilju uključenja istih u portfolio kompanije (dizajn novih profila sa odgovarajućim proračunima, optimizacija postojećih)
Koordinacija ostalih dijelova tehničkog ureda (proizvodnja i montaže) na izradi složenih rješenja
Izrada i definisanje normi za poslove u okviru djelokruga rada (vremena potrebna za pojedina faze projektovanja itd)
Ostali zadaci po nalogu neposrednog rukovodioca u okviru djelokruga rada tehničkog ureda

Kvalifikacije:

VSS (građevinski, mašinski ili srodni tehnički fakultet)
Iskustvo u dizajniranju i izradi proračuna u metalnoj industriji
5 godina iskustva na istim ili sličnim pozicijama
Poznavanje softwareskih CAD BIM i FEM alata za modeliranje i proračune
Poznavanje građevinskih normi i standarda u industriji
Aktivno poznavanje engleskog jezika
Vještine koordinacije i vođenja tima

Pregled posla

Kapcsolat

Csapatunk örömmel áll rendelkezésére.