Pronađi svoj posao iz snova!

Filteri

Clear all filters

Industrija

Prikaži još

Lokacija

Prikaži još

Profesija – klasifikacija

Model rada

Nivo iskustva

Prodajni predstavnik za HoReCa-u

Trenutno smo u potrazi za kandidatima koji će postati dio profesionalnog tima našeg klijenta, kompanije Complex, dugogodišnjeg lidera na tržištu kafe u BiH i generalnog zastupnika svjetskih italijanskih brendova. Manpower BiH je u potrazi za kandidatima koji će postati dio njihovog profesionalnog tima i uspješno ispunjavati poziciju:
Prodajni predstavnik za HoReCa-u.

Osnovni zadaci i odgovornosti:

Prodaja proizvoda iz asortimana Manuel Caffe, Caffe Vergnano i ostalih brendova;
Pronalazak novih kupaca;
Održavanje komunikacije sa postojećim kupcima;
Primanje narudžbi o kupaca;
Vođenje brige o planu prodaje i planu naplate;

Kvalifikacije:

SSS;
Vozačka dozvola B kategorije – aktivan vozač;
Radno iskustvo na istim ili sličnim poslovima je obavezno;
Profesionalan pristup poslu;
Brzina, efikasnost i fleksibilnost u radu.

Kompetencije:

Komunikacijske, pregovaračke i prodajne vještine
Orijentiranost prema klijentu
Izražena lična organizacija i odgovoran pristup poslu
Sposobnost rada u timu

Prodajni predstavnik

Manpower BiH u ime našeg klijenta, kompanije Whirlpool koja je američki multinacionalni proizvođač kućanskih aparata, s gotovo 50 proizvodnih i tehnoloških istraživačkih centara širom svijeta, traži kandidata koji će se pridružiti njihovom profesionalnom timu i uspješno obavljati poziciju Prodajnog predstavnika

       Opis dužnosti:

Razvoj i implementacija lokalnih prodajnih aktivnosti sa trgovinskim partnerima u cilju postizanja dogovorenih ciljeva
Praćenje i analiza prodajnih performansi
Unapređivanje distribucije proizvoda, te osiguravanje prisustva proizvoda na prodajnim mjestima
Izgradnja odnosa sa donosiocima odluka i redovna posjeta trgovinama
Redovno izvještavanje o prodajnim rezultatima
Identifikacija i otvaranje novih klijenata u skladu sa prodajnom politikom kompanije
Rješavanje eventualnih pritužbi kupaca
Prilagođavanje prodajnih sadržaja tipu prodajnog mjesta
Razvoj rješenja i priprema izvještaja
Prilagođavanje prodajnih napora postojećim i potencijalnim kapacitetima dobavljača
Podnošenje narudžbi prema cjenovnicima i prodajnoj literaturi
Informisanje menadžmenta podnošenjem izvještaja o aktivnostima i rezultatima, kao što su sedmični izvještaji, sedmični planovi rada i mjesečne analize
Obilaženje postojećih klijenata, preuzimanje narudžbi i otvaranje novih klijenata kroz planiranje povezivanja dnevnih obilazaka postojećih klijenata sa potencijalnim prodajnim mjestima
Preporučuje promjene u proizvodima na osnovu procjene rezultata i praćenja rada konkurencije

       Uslovi:

VSS poželjno ekonomskog usmjerenja
Minimalno 1 godina iskustva u prodaji (prednost iskustvo u prodaji kućanskih aparata)
Vozačka dozvola B kategorije
Aktivno poznavanje engleskog jezika
Razvijene pregovaračke sposobnosti, odgovornost i fleksibilnost
Poznavanje principa, metoda i tehnika maloprodaje i/ili veleprodaje
Orijentacija na kupce i izvrsne komunikacijske vještine
Spremnost za rad u timu
Napredno poznavanje MS Office paketa (Excel)

Sales representative

Trenutno smo u potrazi za kandidatima koji će postati dio tima našeg partnera, TEDx Sarajevo, nezavisno organizovanih nekomercijalnih događaja na kojima se sa zajednicom dijele razgovori i nastupi uživo na određenu temu.  Oglas je otvoren za poziciju: Sales representative

Opis posla:

Kreiranje baze potencijalnih sponzora/klijenata te detaljna analiza njihovih aktivnosti u cilju utvrđivanja komplementarnost
Kreiranje glavnog drafta outreach maila kao i odgovornost prilagodbe sadržaja aktivnostima potencijalnih sponzora
Kreiranje plana followup-a nakon poslatih inicijalnih mailova (email ili telefonski)
Održavanje sastanak sa potencijalnim prospektima koji su zainteresovani za sponzorstvo
Administracija oko potpisivanja Ugovora – u komunikaciji sa knjigovodstvom
Monitoring stavki Ugovora sa obje strane – da li je sponsor dobio sve po Ugovoru / da li smo mi sve dobili što je u Ugovoru propisano
Komunikacija sa drugim članovima tima kao i eksternim agencijama za potrebe stavki koje sponzor dobija – Npr kreiranje vizualne kampanje javiti agenciji koja nam to radi
Reprezentacija TEDxSarajevo na događajima na koje smo pozvani
Proaktivno pokretanje konverzacije sa potencijalnim sponzorima van okvira email/telefonske komunikacije
Kreiranje alternativnih sales pristupa koji nisu email/telefonski pozivi

SSS/VSS
Minimalno tri godine relevantnog iskustva
Poželjno volontersko iskustvo
Poznavanje principa fundraising-a
Komunikativnos, proaktivnost i samostalnost u radu

Key account manager

Trenutno smo u potrazi za kandidatima koji će postati dio profesionalnog tima našeg partnera, kompanije R&S, jednog od vodećih uvoznika i distributera kancelarijskog materijala, promotivnih artikala i poslovnih poklona, kancelarijskog namještaja, kompjuterske opreme, sredstava za čišćenje, medicinska sredstva i zaštitne opreme. Oglas je otvoren za poziciju: Key account/Account

Svrha posla: Prodaja i naplata kompletnog asortimana kompanije R&S u odnosu na postavljenu prodajnu politiku s obzirom na potrebe kupaca (pravnih lica) u privatnom sektoru.

Prodaje cijeli asortiman kompanije a prema prethodno usvojenim planovima te postavljenim ciljevima marže
Temeljno planira obilazak svih svojih kupaca te održava što sastanaka u cilju konkretnog ostvarenja prodaje
Izrađuje ponude te pruža operativnu podršku u cilju procesuiranja narudžbi kupaca
Posmatra zadržavanje i redovnu kupovinu postojećih kupaca, te intenzivno radi na povećavanju zastupljenosti svih ostalih grupa proizvoda iz asortimana R&S-a
Intenzivno radi na akviziciji novih kupaca
Odgovora za prodajne rezultate u odnosu na postavljene planove
Prati naplatu i odgovara za svoju grupu kupaca
Kreira posebne ponude i uslove za strateške kupce
Redovno i blagovremeno izvršava radne zadatake i naloge izdate od strane nadležnog rukovodioca (prodajne akcije i sl. ), te redovno izvještava
Obavlja ostale zadatke, po nalogu nadređenog rukovodioca

VŠS/VSS – viša ili visoka stručna sprema, poželjno ekonomskog smjera
Minimalno 2 godine iskustva u direktnoj/terenskoj prodaji u B2B branši
Položen vozački ispit B kategorije i aktivno vozačko iskustvo
Aktivno znanje engleskog jezika
Poznavanje rada na računaru: MS Office – Word, Excel, Power Point
Poželjno poznavanje rada u softverima za robno-materijalno knjigovodstvo

Trenutno smo u potrazi za kandidatima koji će postati dio profesionalnog tima našeg partnera, kompanije R&S, jednog od vodećih uvoznika i distributera kancelarijskog materijala, promotivnih artikala i poslovnih poklona, kancelarijskog namještaja, kompjuterske opreme, sredstava za čišćenje, medicinska sredstva i zaštitne opreme. Oglas je otvoren za poziciju: Key account manager

Stručni saradnik za prodaju

Trenutno smo u potrazi za kandidatima koji će postati dio tima našeg klijenta, kompanije Ekopak koja prvi je ovlašteni operater sistema upravljanja ambalažnim otpadom u Bosni i Hercegovini, čija je uloga uspostava i razvoj sistema odvojenog prikupljanja i reciklaže ambalažnog otpada, uz najveće moguće ekološke benefite i na ekonomski najefikasniji način . Oglas je otvoren za poziciju: Stručni saradnik za prodaju

Praćenje tržišta, identificiranje potencijalnih klijenata – zakonskih obveznika i uspostava kontakta
Prodaja usluge potencijalnim klijentima
Učestvovanje u pregovorima, pripremi i zaključenju ugovora sa klijentima
Uspostava, razvoj i održavanje poslovnih odnosa sa klijentima
Kontinuirano praćenje, savjetovanje i educiranje klijenata
Kontinuirano praćenje realizacije dospjelih obaveza klijenata
Redovno izvještavanje direktora o preduzetim aktivnostima i realizaciji pojedinačnih ugovora
Izrada svih potrebnih  izvještaja iz svog područja rada
Predlaganje plana rada iz djelokruga svog rada

Profil kandidata:

VSS (poželjno ekonomskog usmjerenja)
Najmanje 3 godine iskustva na poslovima prodaje
Dobro poznavanje rada na računaru
Odlično poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu
Vozačka dozvola B kategorije, aktivan vozač
Fleksibilnost, komunikativnost i timski duh
Sposobnost samostalnog i brzog donošenja odluka

Pregled posla

Kapcsolat

Csapatunk örömmel áll rendelkezésére.